Przeskocz do treści

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – różne rodzaje

Siedzący tryb życia jest bolączką naszych czasów. Prowadzi do zniekształceń postawy, martwic i zwyrodnień kręgosłupa oraz różnego rodzaju schorzeń cywilizacyjnych z nadciśnieniem i cukrzycą na czele. Dlatego lekarze, a w szczególności ortopedzi apelują o regularne podejmowanie aktywności ruchowej, robienie co godzinę krótkich przerw w pracy oraz używanie akcesoriów korekcyjnych.

Różne rodzaje poduszek ortopedycznych do siedzenia

Wybór jest ogromny. O tym, jaki produkt jest najlepszy w konkretnym przypadku decyduje potrzeba. Warto rozważyć kilka najpopularniejszych możliwości.

W pracy biurowej najlepiej sprawdzą się 3 alternatywy. Wybranie jednej z nich, to już w dużej mierze sprawa indywidualna. Wyprofilowana poduszka klinowa poprawia komfort, a przy tym koryguje postawę. Jest wykonana z pianki. Powinna posiadać welurową poszewkę. Wygląda elegancko i doskonale wtapia się w wystrój oficjalnych pomieszczeń.

Jeszcze bardziej stylowym rozwiązaniem jest siedzisko ortopedyczne, które można przymocować do każdego fotela biurowego, ale nie tylko. Można umieścić je również na zwykłym krześle lub kanapie i zagwarantować komfort swoim plecom np. podczas oglądania telewizji lub czytania książki.

Poduszka sensomotoryczna (https://megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia) najlepiej sprawdzi się w pracy zdalnej. Nadaje się co prawda także do biura, ale raczej bardziej casualowego, np. w gronie programistów. Powodem jest jej mało oficjalny design. Jest to produkt wykonany z elastycznego materiału, wypełnianego powietrzem. Nie służy gwarantowaniu wygody lecz zmusza do siedzenia dynamicznego. Aktywizuje mięśnie grzbietu.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to konieczność

Należy uświadomić sobie, że współczesny świat wymaga wyjątkowej troski o zdrowe plecy i kondycję całego organizmu. Akcesoria, które skutecznie wspierają kręgosłup powinny być traktowane jako coś oczywistego jak np. wygodne buty. To nie zbytek, a niezbędny element strategii przeciwdziałania poważnym schorzeniom cywilizacyjnym.