Przeskocz do treści

Czym się charakteryzuje wytrząsarka Vortex?

Vortex Classic firmy Velp to estetyczna i funkcjonalna wytrząsarka laboratoryjna. To produkt bardzo pomocny przy szybkim mieszaniu i wytrząsaniu próbek. Wykonany z wysokiej klasy podzespołów sprawdza się w pracy i jest w stanie posłużyć przez długi czas, nawet podczas silnej eksploatacji.

Proste zasady użycia

Wytrząsarka Vortex (https://danlab.pl/nasze-produkty/przygotowywanie-prob/wytrzasarki-laboratoryjne/wytrzasarki-vortex/) jest to urządzenie niezwykle funkcjonalne i pomocne w pracy laboranta. Za pomocą jednego przycisku wprawia się urządzenie w ruch. Wystarczy jedynie przycisnąć probówką nasadkę wytrząsającą. Dużym atutem  jest możliwość modyfikacji ruchów prędkości i dostosowanie ich do indywidualnego zapotrzebowania. Regulator prędkości działa z natężeniem od 0 do 3000 obr./min. Za sprawą antypoślizgowych nóżek nie ma obawy o przemieszczanie się urządzenia. Vortex Classic posiada również opcję możliwości pracy ciągłej. Urządzenie jest wyposażone w nasadkę podstawową.

wytrząsarka vortex

Czym się charakteryzuje wytrząsarka laboratoryjna?

Wytrząsarka laboratoryjna jest niezastąpiona w badaniach naukowych. Jej odpowiednie działanie, możliwość dostosowania parametrów oraz zdolność do generowania precyzyjnych wibracji przyczyniają się do wykorzystania jej w różnych dziedzinach nauki. Naukowcy korzystają z wytrząsarek laboratoryjnych do:

  • przeprowadzania dokładnych eksperymentów 
  • otrzymywania wiarygodnych wyników
  • dokładnego wymieszania próbek.

Jednak to urządzenia wykorzystywane także w pracy laboranta. Dzięki tym sprzętom pracownik ma możliwość dokładnego wymieszania próbek.

Wytrząsarki są niezwykle ważnym narzędziem w pracy laboranta, umożliwiającym skuteczne i precyzyjne mieszanie różnych substancji. Ich wydajność, wszechstronność i zdolność do dostosowania do zapotrzebowania odmiennych branż czynią je niezastąpionym narzędziem w procesie produkcji. Dzięki wykorzystaniu wytrząsarek możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości produktów.