Tkanki miękkie kurs to specjalna oferta skierowana do lekarzy, fizjoterapeutów i techników masażystów, którzy chcą się rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje.
Tematyka kursu tkanek miękkich
Cały kurs ma na celu przekazanie bardzo rzetelnej i najnowszej wiedzy, dotyczącej sposobów oceny stanu tkanek miękkich. Uczestnicy poznają również najnowsze techniki, które stosuje się do oceny zaburzeń czynnościowych:
- skóry
- tkanki łącznej podskórnej
- okostnej
- więzadeł
- powięzi powierzchownej
- powięzi głębokiej
- mięśni
Każda z tych wymienionych wyżej struktur ma inne objawy. Na kursie zostanie przedstawiona bardzo dokładna charakterystyka objawowa każdej struktury. Uczestnicy zostaną zapoznani także z koncepcją pamięci tkankowej.
Jak wygląda program kursu?
Wymiar czasowy kursu to 20 godzin. Zazwyczaj odbywa się w ciągu dwóch dni. Najwięcej czasu poświęca się części praktycznej. Warto dodać, że taka forma zajęć sprawdza się, ponieważ uczymy głównie zasad badania i dopasowanej do ich wyników terapii na przykładzie wielu różnych i znanych technik. Dzięki znajomości technik możliwa jest ich modyfikacja oraz łączenie w zależności od przypadku medycznego.
Kogo możemy leczyć?
Zdobyta wiedza oraz nowe umiejętności podczas tkanki miękkie kurs będą pomocne ludziom, którzy cierpią na: zespół bolesnego łokcia, zespół bolesnego barku lub zespoły bólowe L-S. Wymienione techniki pomogą im zniwelować lub całkiem usunąć ból, z którym muszą się na co dzień zmagać.