Kule rehabilitacyjne są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które z różnych przyczyn doświadczają problemów z samodzielnym poruszaniem się na nogach.
Kule ortopedyczne to ultralekka rurkowa konstrukcja wspomagającą osoby chore w samodzielnym chodzeniu. Dzięki aluminiowej konstrukcji są one niezwykle wytrzymałe na nacisk oraz odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzenia wynikającego z codziennego użytkowania przedmiotu. Kule do chodzenia dodatkowo mają zastosowane specjalnie wyprofilowane uchwyty, bowiem pozwalają one na pewne złapanie ich w dłoń, co zapobiega wyślizgnięciu się rękojeści w czasie poruszania.
ZALETY STOSOWANIE KUL ORTOPEDYCZNYCH
Wszystkie obecnie produkowane kule ortopedyczne posiadają opcję manualnej regulacji długości, tzn. części wspierającej przedramię ręki. Ponadto akcesorium oferuje regulację wysokości długości rurek bezpośrednio dotykających podłoża. Przykładowo kule dla dorosłych umożliwiają regulację wysokości od 86 do 116 cm, natomiast dla dzieci zakres wynosi odpowiednio: 58- 75 cm.
Lekkie jak piórko, gdyż masa jednej kuli wynosi zaledwie 470 g (dwie sztuki ważą razem tylko 940 gramów). Ponadto kule do chodzenia (takie) z przeznaczeniem dla dorosłych ważą 0,5 kg (jedna kula).
Medyczny produkt ortopedyczny wspomagający chód występuję w odmianach tj.: kule łokciowe, które pozwalają na opieranie się oraz utrzymywanie równowagi w chodzie na dłoniach (dzieci i osoby dorosłe), a także wariant w postaci: kule łokciowe z półzamkniętym uchwytem oraz kule pachowe. Te ostatnie opierają one cały środek ciężkości na pachach chorego, działając jako stabilizator całego ciała przy chodzeniu.
Maksymalne obciążenie kul wacha się w przedziale od 100 kg do nawet 120 kg.
PRZEZNACZENIE PRODUKTU- DLA KOGO?
Rehabilitacyjny sprzęt pomocniczy w postaci kul używany jest w codziennej asekuracji podczas chodzenia. Na przykład, kiedy pacjent ma przeciwskazania medyczne do pełnego obciążania kończyny dolnej (lub obydwu nóg). Jednocześnie kule ortopedyczne zalecane są osobom niepełnosprawnym z problemami w ich lokomocji oraz pionizacji postawy ciała, czy seniorom i wszystkim osobom, których kończyny ucierpiały w wyniku: złamania, rozległej kontuzji, zwichnięcia stopy, kostki, silnego urazu torebki stawowej stopy itp.