W walce z grzybicą zioła odgrywają bardzo istotną rolę. To dzięki nim choroba ta zostaje bezpowrotnie zażegnana i nie sieje już zamieszania w organizmie.
Które zioła na grzybice są najskuteczniejsze?
Pozytywne efekty lecznicze daje regularne spożywanie olejku z drzewa herbacianego. Olejek ten charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwbakteryjnymi oraz przeciwgrzybiczymi. Dzięki niemu można pozbyć się z powierzchni skóry wszelkich ropni, owrzodzeń oraz zmian trądzikowych. Olejek z drzewa herbacianego zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów i ma silne właściwości przeciwutleniające. Wskutek tego zmieniona chorobowo skóra odzyskuje swój dawny wygląd i staje się mniej podatna na infekcje.
Z kolei czosnek należy do najpopularniejszych ziół na grzybice. Dzieje się tak, ponieważ jest ogólnie dostępny i ma silne działanie odkażające. Jego regularne spożywanie przyczynia się do stopniowej neutralizacji grzybicy. Spory udział w tym procesie ma związek chemiczny o nazwie allicyna. To dzięki niemu grzyby i drobnoustroje nie mają jak się rozmnażać i rozprzestrzeniać po organizmie zakażonego. Zioła na grzybice mogą być też bardziej złożone. Przykładowo takie furanokumaryny to bioaktywne związki, które można uzyskać nie tylko z jednej rośliny. Furanokumaryny pozyskuje się z takich ziół jak rozmaryn, kopytnik, bluszcz pospolity, lukrecji czy arcydzięgla lekarskiego. Furanokumaryny są głównym powodem tego, że zmiany grzybicze znikają i nie wracają niczym nieproszony gość.
Czy zioła na grzybice można łączyć z lekami?
Nie ma ku temu żadnych medycznych przeciwwskazań. Udowodniono, że działając dwutorowo, można pozbyć się grzybicy w znacznie szybszym tempie. Ponadto przyjmowanie ziół i lekarstw wzmacnia jeszcze bardziej poziom ogólnej odporności. Jest to zaleta, której nie sposób pominąć ani przemilczeć. Zioła na grzybice, co zaskakujące mogą również niwelować po części skutki uboczne przyjmowania preparatów aptecznych. Jak widać, terapia mieszana to najlepszy sposób, by prędko i definitywnie rozprawić się z grzybicą.