Schorzenia krążenia w obrębie nóg występują bardzo często u kobiet powyżej 50 - roku życia, ale nie tylko, ponieważ są one coraz popularniejsze również u młodszych osób. Do głównych objawów chorobowych można zaliczyć ból w okolicy łydek, skurcze, zmęczenie nóg a także żylaki. Przyczyny mogą być różne, ale do najczęstszych zalicza się siedzący tryb życia, nieodpowiednio zbilansowaną dietę, nadwagę oraz zbyt małą ilość aktywności fizycznej. Jak można przeciwdziałać i leczyć żylaki? W jaki sposób można sobie z nimi radzić?
Jakie preparaty na żylaki są dostępne na rynku?
W sprzedaży można znaleźć bardzo duży wybór różnego rodzaju leków na żylaki. Do najbardziej popularnych należą:
- Maści na żylaki - ich stosowanie jest bardzo proste, a najlepsze efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu. Bardzo często są one oparte na naturalnym składzie
- Tabletki na żylaki nóg - ich skład zazwyczaj zawiera zbilansowany kompleks witamin oraz mikroelementów lub wyciągi z roślin. Przy ciągłym stosowaniu skutki mogą być widoczne już po kilku tygodniach
- Kremy na żylaki - to preparaty najczęściej wybierane przez kobiety. Są łatwe w stosowaniu oraz szybko się wchłaniają, a dodatkowo odżywiają skórę. Bardzo często dają efekt chłodzący.
- Żele na żylaki - bardzo często dają efekt chłodzący i są wzbogacone o specjalne kompleksy witamin i minerałów
Bardzo dobry lek na żylaki - gdzie można go kupić?
Większość bardzo dobrych leków na żylaki jest powszechnie dostępna w aptekach np. w aptece Nowa Farmacja. Aby wybrać najlepszą maść na żylaki warto zawsze sprawdzić dokładnie jej skład. Wielu producentów używa do wytwarzania maści na żylaki nóg dodatkowych substancji, które są całkowicie zbędne w procesie produkcji, a mogą powodować wysuszanie skóry. Warto pamiętać, że nie zawsze droższe produkty są lepsze, bardzo często jest tak, że dobrej jakości tabletki lub maści są bowiem dostępne za średnią cenę. Cenną wskazówką jest także równoczesne stosowanie tabletek na żylaki nóg oraz maści bądź kremów, ponieważ mogą one działać synergicznie i wzmacniać pożądany efekt leczniczy.