Przeskocz do treści

Jak dobrać leki na prostatę?

Przerost gruczołu krokowego to krępujący i dość wstydliwy problem, który dotyka lwią część męskiej populacji. Z tym uciążliwym kłopotem mierzą się głównie mężczyźni w starszym wieku. Panowie bardzo często ignorują ten kłopot do czasu aż występują u nich poważne skutki uboczne, jak na przykład problemy z oddawaniem moczu.

Dobór leków na prostatę nie należy do najłatwiejszych. Z pewnością zanim sięgnie się po jakikolwiek preparat należy odbyć wizytę u specjalisty. Leki na prostatę powinny zostać dobrane indywidualnie a ich dawkowanie powinno być ustalone z lekarzem oraz co jakiś czas weryfikowane. Niestety, wielu panów uważa, że wystarczy zakupić leki na prostatę przez Internet i zażywają je według własnego uznania. Owszem, można znaleźć w sieci czy w aptekach stacjonarnych lek na prostatę wydawane bez recepty, jednak tak naprawdę są to bardziej suplementy niż rozwiązania medyczne. Wiele z nich opartych jest na bazie wyciągów z roślin, natomiast w skład leków na prostatę zazwyczaj wchodzą substancje chemiczne, regulujące wydzielanie testosteronu oraz innych hormonów.

Być może po wizycie u specjalisty okaże się że dany przypadek nie kwalifikuje się do tak poważnego leczenia hormonalnego i rzeczywiście medykamenty dostępne bez recepty będą tutaj wystarczająco skuteczne. To jednak decyzja, którą powinien podjąć lekarz prowadzący a nie pacjent, którego dotyczy ten wstydliwy problem.